MÜSLÜMANLAR DA CEHENNEME GİDECEK. HEM DE PEK ÇOĞU

Standart

Laki, Somalili müslüman bir genç kadın. Fotoğraf: Gabrial Chaim/CNN

Çağımızda bir Müslüman’ın en çok korktuğu şey, artık diğer Müslümanlar. Gencecik bir Somali’li kızın açlıktan ve yoksulluktan kurtulmak için gavur Batı’ya yaptığı yolculukta geçtiği üçü de Müslüman ülkelerde yaşadıklarını kendi ağzından dinleyin. Ve dua edin:

“Allah’ım beni ve sevdiklerimi kötü Müslümanların şerrinden muhafaza et. Zor duruma düştüğümde beni aşağı görse ve benden nefret bile etse, hukuk yüzünden bana katlanan Batı’lıları imdadıma yetiştir.” 

Sakın bunları okurken “onlar gerçek müslümanlar değil”, “Batı’nın içimize soktuğu ajanlar” diyerek kendinizi bir kez daha kandırmayın.  Son 40 yılda müslümanlar milyonlarca müslümanı kendi elleriyle öldürdü, kadınlara ve kızlara tecavüz etti, komşularının malına ve mülküne çöktü. Bunları Batı istedi diye değil kendi hırsları için ve özünde kötü oldukları için yaptılar. Bazıları da bunu dinlerinin emri olduğunu zannettikleri, yüce olduğundan emin oldukları devletleri ve çok sevdikleri liderleri adına yaptılar.

Biliyorum içinizin derinliklerine yerleşmiş şeytancık itibarımız lekelenir, kandırılıyorum diyerek gerçekleri duymanızı engelleyecek. İmanınızı ve insanlığınızı Müslüman kimliğinizle takas etmenizi isteyecek. Siz bir kez olsun şeytana uymayın. Ülkenizde ve ümmet dediğiniz topraklarda olan gerçeklere kulaklarınızı kapatmayın ve zalimlerden yana olmayın. Umulur ki imanınızı kurtarabilesiniz.

Şimdi Laki’yi dinleyin. Okumanız bittikten sonra resmine ve gözlerinin içine bakın. Sonrası size kalmış.


Laki, Somali’den. Konuşurken pembe bir battaniyeye sardığı bebeği kucaklıyor. Sıcak ve kalabalık bir odada, yere atılmış örtüsüz bir yatağın üzerinde oturuyordu. 

Laki Somali’den yola çıkıp önce savaşla yerle bir olmuş bir başka ülke olan Yemen’e ulaşmış, oradan Sudan’a geçmiş ve ardından buraya Libya’ya gelebilmişti. 

Danati ise Eritreli 18 yaşında bir göçmen kız. Göçmen kaçakçılarının yol boyunca sürekli kendilerini kemerlerle dövüp, defalarca tecavüz ettiklerini söylüyor. Yol boyunca sürekli yeni para istemişler. Ama parası yokmuş. 

“İşkence gördüm, zorla çalıştırıldım ve tecavüze uğradım. Sonra hamile kaldım ve bu bebeği doğurdum.”

Söylediğine göre Haziran 2018’de Güneydoğu Libya’daki Kufra’da tecavüz etmişler. Daha sonra da Trablus’un güneyinde Beni Velid’de. 

“Bu gözlerimle cehennemi gördüm” diyor ve evdekilere sesleniyor “Ne kadar aç kalsanız da, ne kadar sorun yaşasanız da buralara gelmeyin. Libya’ya gelmeyin.”

Bebeğini sallarken kucağındaki minik canlıya karşı hiç bir nefret duymadığını söylüyor.

“Bu bebeği bana hediye eden Allah’a şükürler olsun. Onu atamam. O benim bedeninin bir parçası.”

Yazıya ilham veren habere erişmek için tıklayın (Kaynak:CNN).

MÜSLÜMANLAR DA CEHENNEME GİDECEK. HEM DE PEK ÇOĞU” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.